قالب وبلاگ
تربیت بدنی تربیت معلم تهران (خوارزمی)

تربیت بدنی تربیت معلم تهران (خوارزمی)
دانش آموخته رشته تربیت بدنی دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم)

کاربران و بازدید کنندگان محترم

بدینوسیله عذرخواهی خود را بابت اشکالاتی که در خدمات رسانی و ماموریت این وبلاگ به علت حملات سایبری و هک شدن پیش آمده بود، اعلام می داریم و امیدواریم که در آینده شاهد چنین اقداماتی نباشیم!!!

با تشکر از همراهی شما

[ جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۲۲ ] [ 23:11 ] [ علی ضیائی ]
چند سایت با هدف کمک به پژوهشگران محترم جهت پیشبرد فعالیت های علمی معرفی می گردد:

http://elearnica.ir/

http://jtr.sagepub.com

https://sites.google.com/site/themetalibrary/library-genesis

http://sid.ir/

با آرزوی توفیق

 

 

[ جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۲۲ ] [ 15:59 ] [ علی ضیائی ]
 

سومین همایش ملی کاربرد علوم ورزشی در تربیت بدنی و ورزش قهرمانی

30 و 31 اردیبهشت 94

دانشگاه آزاد واحد مبارکه

[ جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۲۲ ] [ 15:41 ] [ علی ضیائی ]
[ دوشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۱۲ ] [ 14:57 ] [ علی ضیائی ]
 

 

هشتمین همایش بین المللی تربیت بدنی و علوم ورزشی در تاریخ 7 و 8 اسفند ماه 93 برگزار می شود.

 

[ جمعه ۱۳۹۳/۰۴/۲۰ ] [ 15:8 ] [ علی ضیائی ]
[ شنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۰ ] [ 12:55 ] [ علی ضیائی ]

  

 با نهایت تأسف و تأثر، درگذشت شادروان دکتر آیدین ظریفی عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی را به جامعه محترم تربیت بدنی و علوم ورزشی کشور تسلیت عرض نموده، علو درجات برای آن مرحوم و صبری جمیل برای تمامی بازماندگان آن عزیز، از صمیم قلب خواستاریم.

[ پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱۸ ] [ 12:55 ] [ علی ضیائی ]
[ پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۰۴ ] [ 11:43 ] [ علی ضیائی ]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس مجازی ورزش ایران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، به حول و قوه الهی، مقرر است مجله ورزش و ارزش (ماهنامه معاونت تربیت بدنی و سلامت ) از مهر ماه سال جاری با رویکرد سند تحول بنیادین (تربیت بدنی و ورزش به عنوان پدیده ای جذاب و موثر در سلامت جسمانی ، روانی و نشاط دانش آموزان ) جهت کلیه معلمان و مربیان تربیت بدنی مدارس کشور و با محتوای علمی و فرهنگی و ورزشی انتشار جدید خود را آغاز نماید. لذا، از کلیه معلمان و مربیان تربیت بدنی، صاحب نظران ، اساتید دانشگاه و دانشجویان دعوت به همکاری و ارسال مقاله می گردد.

[ چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۱/۲۰ ] [ 14:46 ] [ علی ضیائی ]
[ شنبه ۱۳۹۳/۰۱/۰۲ ] [ 21:0 ] [ علی ضیائی ]
[ شنبه ۱۳۹۳/۰۱/۰۲ ] [ 20:45 ] [ علی ضیائی ]

لحظات از آن توست؛ آبی، سبز، سرخ، سیاه، سفید
رنگهایی را که بایسته است بر آنها بزن
روزهایت رنگارنگ
سال نو مبارک . . .

 

[ جمعه ۱۳۹۳/۰۱/۰۱ ] [ 12:35 ] [ علی ضیائی ]
[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۲۳ ] [ 23:57 ] [ علی ضیائی ]
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۲۷ ] [ 11:56 ] [ علی ضیائی ]

سومین همایش ملی استعدادیابی ورزشی 13 و 14 آذر ماه سال جاری در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه شهید رجایی برگزار می گردد.

[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۰۶ ] [ 11:45 ] [ علی ضیائی ]

تبادل لینک رایگان

[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۴/۲۰ ] [ 10:3 ] [ علی ضیائی ]
[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۳/۲۸ ] [ 12:52 ] [ علی ضیائی ]
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۳/۱۵ ] [ 12:15 ] [ علی ضیائی ]
[ جمعه ۱۳۹۲/۰۲/۱۳ ] [ 15:34 ] [ علی ضیائی ]
[ چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۸ ] [ 23:19 ] [ علی ضیائی ]

راه های کاهش فشار خون:

*اولین و البته راحت ترین راه قدم زدن است. یکی از مهمترین نکاتی که در این مورد باید رعایت کنید این است که قدم زدن برای کاهش فشار خون باید سرعتی و میزان آن تقریبا یک ساعت در روز باشد.

** کشیدن نفس عمیق می تواند کمک بسزایی به کاهش فشار خون شما کند. صبح بعد از بیدار شدن از خواب و شب ها قبل از رفتن به رخت خواب به مدت ۵ دقیقه نفس عمیق بکشید تا اکسیژن کافی وارد رگ های شما شده و فشار خون شما تنظیم شود.

** سیب زمینی یکی از بهترین راه های درمان فشار خون است. افرادی که فشار خون بالایی دارند باید روزانه به مقدار ۲ هزار تا ۴ هزار میلی گرم پتاسیم مصرف کنند. بهترین منبع برای بدست آوردن این پتاسیم سیب زمینی و یا گوجه فرنگی است.

** نمک بزرگترین دشمن تمام بیماران فشار خون است. یکی از بزرگترین عاملان به وجود آورنده این بیماری نمک است پس باید در مصرف آن دقت لازم را داشته باشید و همچنین سعی کنید کمتر از آن استفاده کنید.

** شکلات های تلخ منابع خوبی از ویتامین ها و همچنین مکمل های بدن هستند. محققان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که بیشتر از شکلات تلخ استفاده می کنند رگ های خونی بسیار منعطف تری دارند و همچنین جریان خون در بدن آن ها روان تر است.

** یکی از روش های بسیار آسان و البته کاربردی برای کاهش فشار خون نوشیدن چای در طول روز است. دانشمندان پی برده اند افرادی که روزانه از سه لیوان چای استفاده می کنند کمتر دچار بیماری فشار خون می شوند و رگ های بازتری دارند.

** کار و مشغله های روزانه خودتان را کمتر کنید تا دچار استرس نشوید. یکی از دلایل به وجود آمدن فشار خون استرس است و البته کمتر کردن کار می تواند از این استرس نیز بکاهد و شما دیگر به فشار خون دچار نخواهید شد.

** شاید بسیار عجیب به نظر برسد اما افرادی که در خواب خروپف می کنند بیشتر دچار فشار خون می شوند. این افراد باید سریع تر به پزشک مراجعه کنند. خروپف باعث می شود تا راه نفس شما تنگ شده و سپس فشار خون شما بالا می رود.

** سویا یکی از موادی است که می تواند به شما در کاهش فشار خون کمک به سزایی کند. خوردن شیر سویا و یا استفاده از آن در غذا از جمله راه های استفاده از سویا است.

** در انتها نیز مانند درمان هر بیماری دیگر ورزش را فراموش نکنید و البته توجه خاصی به میزان فشار خون تان همیشه داشته باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

[ سه شنبه ۱۳۹۲/۰۱/۲۰ ] [ 20:9 ] [ علی ضیائی ]

 سال ۱۳۹۲ بر تمامی ورزشکاران و ورزش دوستان خجسته باد

Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/

[ پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۱/۰۱ ] [ 19:34 ] [ علی ضیائی ]

سایت همایش

[ یکشنبه ۱۳۹۱/۱۰/۱۰ ] [ 18:17 ] [ علی ضیائی ]
 

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۰۱ ] [ 22:40 ] [ علی ضیائی ]
[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۰۳ ] [ 22:20 ] [ علی ضیائی ]
[ شنبه ۱۳۹۱/۰۷/۰۸ ] [ 21:29 ] [ علی ضیائی ]

امروزه سازمان یادگیرنده به طور فزاینده­ای در میان سازمان­هایی که به افزایش مزیت رقابتی، نوآوری و اثربخشی علاقمندند، مورد توجه ویژه قرار گرفته است. عصر حاضر، دوره تغییرات شتابزاده و عدم اطمینان به آینده است. تغییراتی که اگر سازمان خود را با آن موافق نسازد، چه بسا به ورطه نابودی کشیده شود. این روند تغییرات، مدیران سازمان را به این باور رسانده است که بدون یادگیری سازمانی هیچ روشی برای موفقیت پایدار سازمان وجود ندارد و از آنجا که فرایند­های برتر یادگیری، دربرگیرنده منبعی از مزیت رقابتی هستند، ایجاد سازمان یادگیرنده اولین و مهمترین اقدام راهبردی برای دستیابی به کیفیت و تعالی سازمانی است و ارتقای عملکرد را در پی خواهد داشت.

نظریه­پردازان همچنین با تاکید بر ضرورت یادگیری سازمانی و ایجاد سازمان یادگیرنده، آن را عاملی موثر در کاهش هزینه­ها و متعاقبا پیشرفت سازمان در دنیای سراسر تغییر می­دانند. بنابراین قابلیت پاسخگویی به محیط سازمان­ها برای تداوم حیات را ضروری می­دانند و معتقدند که یادگیری این امکان را فراهم می­آورد.

 با توجه به عدم ثبات شرایطی که سازمان­ها در حال حاضر در آن به سر می­برند، ضروری است تا نهاد­های ورزشی کشور ما نیز درک صحیحی از موقعیت کنونی، اوضاع حاکم و تصویری از آینده خود داشته باشند. ایجاد سازمان یادگیرنده در ورزش، این نهاد­ها را تا حدود زیادی در برابر تغییرات محیطی حفظ می­کند. بنابراین انجام تحقیقات کاربردی و هدفمند و دادن بازخورد به آنها یکی از راه­هایی است که می­تواند به پویایی این سازمان­ها، رقابت­پذیری و در نهایت بقا و البته بقای موثر آنها کمک کند. از آنجایی که سازمان­های ورزشی عصر حاضر در معرض تغییرات مداومی قرار دارند، ارتباط و تعامل این سازمان­ها با عوامل مختلفی مانند دولت، بخش خصوصی، حامیان و دیگر سازمان­های ورزشی ملی و بین­المللی و مهمتر از همه عوامل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی موجب می­شود که این نهاد­ها در معرض خواسته­های متفاوت و گوناگونی قرار گیرند؛ از این رو ضروری است تا این سازمان­ها برای حفظ جایگاه و موفق بودن در رسالت سازمانی با بهره­گیری از مزایای سازمان یادگیرنده، عملکرد خود را بهبود بخشند. بنابراین می­توان گفت این عامل سهم بسزایی در دستیابی سازمان­ها به اهداف خود دارد.

آپلود عکس

منبع: ضیائی، علی (۱۳۹۱). پایان نامه کارشناسی ارشد، کرج: دانشگاه تربیت معلم (خوارزمی)، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی.

[ جمعه ۱۳۹۱/۰۶/۲۴ ] [ 18:18 ] [ علی ضیائی ]
[ سه شنبه ۱۳۹۱/۰۴/۲۰ ] [ 12:41 ] [ علی ضیائی ]
[ دوشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۱۲ ] [ 11:49 ] [ علی ضیائی ]
[ جمعه ۱۳۹۱/۰۴/۰۲ ] [ 10:24 ] [ علی ضیائی ]
[ شنبه ۱۳۹۱/۰۳/۱۳ ] [ 17:3 ] [ علی ضیائی ]
[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ] [ 18:6 ] [ علی ضیائی ]
 

کتاب مبانی اجتماعی - فرهنگی ورزش توسط دکتر حمید قاسمی و دکتر سارا کشکر آماده عرضه گردید.

انتشارات نشر ورزش.

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ] [ 11:43 ] [ علی ضیائی ]
 

[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۲۷ ] [ 11:38 ] [ علی ضیائی ]

 

سال نو مبارک

 

 

[ یکشنبه ۱۳۹۰/۱۲/۲۸ ] [ 11:24 ] [ علی ضیائی ]
[ جمعه ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ ] [ 20:48 ] [ علی ضیائی ]

هفته امور تربیتی بر تمامی دبیران و مربیان تربیت بدنی مبارک باد

خودم هواتونو دارم. دوستون دارم!

[ سه شنبه ۱۳۹۰/۱۲/۰۹ ] [ 20:7 ] [ علی ضیائی ]
[ شنبه ۱۳۹۰/۱۲/۰۶ ] [ 13:27 ] [ علی ضیائی ]
 

 مسئولیت مراقبت از ورزشکاران در خارج از زمینهای ورزش به عهده چه کسانی است؟

مهمترین مصداق مراقبت از ورزشکاران در خارج از زمینهای ورزشی، اردوها، بازدیدها و مسافرتها و مواردی از این قبیل است. توصیه های زیر در راستای این وظیفه باید موکدا مورد توجه قرار گیرد:

الف) بدون اجازه کتبی والدین هرگز ورزشکاران صغیر را به مسافرت، اردو یا بازدید از محلهای مورد نظر نبرید.

ب) در مسافرتها و اردوها از لحظه حرکت تا لحظه بازگشت و تحویل طفل به خانواده اش تمامی مسئولیت مراقبت برحسب مورد بر عهده مربی یا سرپرست است.

ج) در طول جاده ها در خصوص تغذیه اطفال  ورزشکار صغیر و سوار و پیاده شدن آنها دقت بیشتری مبذول دارید.

د) هرگز به تنهایی وظیفه مربیگری و سرپرستی را در اردوها و مسافرتها به طور یکجا نپذیرید. این پذیرش یک بی احتیاطی است.

ه)  در اسکان ورزشکاران در اتقها باید رعایت سن، رشد، بلوغ و موارد مشابه به دقت مورد توجه قرار گیرد.

و) از طاهر کردن علاقه خاص خود به یک ورزشکار در حضور سایرین قویا خودداری نمایید. مربی باید خوددار و صبور بوده و عقلش بر احساساتش غالب باشد.

ز) وظیفه مراقبت در مسافرتها و اردوها منحصر به روز نیست. در تمام لحظات این وظیفه مهم متوجه مربی و سرپرست است که هر نحو ممکن باید انجام شود.

منبع: حقوق ورزشی- حسین آقایی نیا

[ یکشنبه ۱۳۹۰/۱۱/۰۹ ] [ 11:48 ] [ علی ضیائی ]
[ پنجشنبه ۱۳۹۰/۱۱/۰۶ ] [ 0:18 ] [ علی ضیائی ]

هشتمین کنگره بین المللی پزشکی ورزشی ایران

 

[ سه شنبه ۱۳۹۰/۱۰/۰۶ ] [ 19:44 ] [ علی ضیائی ]

[ جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۱۸ ] [ 14:6 ] [ علی ضیائی ]

 

دوندگانی که بدن خود را خوب گرم نکرده اند، چند دقیقه پس از آغاز تمرین دردی شدید را در ناحیه فوقانی شکم احساس می کنند. ممکن است درد در سمت چپ یا راست باشد و بیشتر هنگامی تکرار می شود که فعالیت های ورزشی بلافاصله بعد از وعده غذایی انجام شود. ممکن است درد با بازدم عمیق تشدید شود و با دم عمیق تسکین یابد. علل واقعی این عارضه به درستی شناخته نشده است، اگرچه برخی مطالعات نشان می دهد که این عارضه ممکن است در نتیجه یک اثر مکانیکی محض بروز کند. بافت های پیوندی تحمل کننده اعضای داخل شکم بلافاصله بعد از صرف غذا متحمل وزن بیشتری شده و در زمان فعالیت ورزشی می تواند باعث کشیدگی و خونریزی داخلی گردد. سایر دلایل احتمالی عبارتند از فقدان تدارک اکسیژن کافی برای دیافراگم، یا دردهایی که از ناحیه اعضای داخلی مانند طحال و کبد به دلیل توزیع مجدد جریان خون ناشی می شود.

درمان

ورزشکار باید:

- تا چند ساعت بعد از صرف غذای کامل، از پرداختن به تمرین و مسابقه خودداری کند.

- قبل از آغاز مجدد تمرین، در حالت خمیده به جلو بدود، یا فعایت را متقوف سازد تا اینکه فرصت لازم برای از بین رفتن درد وجود داشته باشد.

- یک شی سخت( مثلا یک سنگ) را در دست ها بفشارد. بیشتر ورزشکاران احساس می کنند این عمل درد پهلو را کاهش می دهد اما مکانیسم این پدیده ناشناخته است.

منبع:

پیشگیری و درمان آسیب های ورزشی-رضا قراخانلو، حسن دانشمندی،محمد حسین علیزاده

 

 

[ جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۱۸ ] [ 13:32 ] [ علی ضیائی ]

وظایف سرپرستان ومدیران تیم های ورزشی در مراحل مختلف، متفاوت و در عین حال بسیار ضروری و حیاتی است که عمل به آنها در زمان های مناسب می تواند از بروز بسیاری از ناهماهنگی ها جلوگیری کند. به طور کلی اعزام تیم ها به مسابقات ممکن است در سطح کشور(ملی) و یا به خارج از کشور(بین المللی) باشد. بدیهی است که وظایف سرپرستان برای هر یک از مسابقات متفاوت خواهد بود.

در اینجا به مهمترین وظایف سرپرستان در قبال تیم های ورزشی در سطح کشور اشاره می شود:

الف) وظایف سرپرستان قبل از اعزام(مسابقات کشوری):

۱- فعالیت های مدیریتی، شامل آگاهی از آیین نامه ها، آدرس و تلفن محل مسابقات، هماره داشتن کروکی و نقشه شهر محل برگزاری مسابقات.

۲- پیش بینی بودجه های مورد نیاز با در نظر گرفتن تعداد افراد، بعد مسافت و مدت زمان برگزاری مسابقات.

۳-کنترل مدارک ورزشکاران مانند معرفی نامه رسمی از سازمان اعزام شونده، گواهی سلامت، فیش های مربوط به پرداخت حق شرکت، بلیط ها، عکس و آدرس و شماره تماس ورزشکاران.

۴-کنترل وسایل عمومی از قبیل وسایل ورزشی، بهداشتی و ...

 ب) وظایف سرپرستان در هنگام برگزاری مسابقات

۱- همراه داشتن کلیه مدارک ورزشکاران

۲- ارائه مدارک مورد نیاز به کمیته پذیرش

۳- دریافت برنامه ها ومعرفی نامه های مورد نیاز از قبیل: برنامه های مسابقات، برنامه های فرهنگی وفوق برنامه ای و...

۴- رسیدگی به مشکلات ورزشکاران در محل برگزاری مسابقات

۵- شرکت در کلیه جلسات برگزار شده از طرف مسئولین برگزاری

۶- تشکیل جلسه هماهنگی با مربی تیم یا کاروان ورزشی جهت اطلاع رسانی

۷- تشویق کاروان ورزشی( مادی و معنوی)

ج) وظایف سرپرستان بعد از اتمام مسابقات

۱- هماهنگی جهت شرکت در مراسم اختتامیه

۲- دریافت جام قهرمانی در صورت کسب مقام و یا یادبود مسابقات

۳- انجام هماهنگی و نظارت بر تسویه حساب تیم و یا کاروان ورزشی

۴- تقدیر و تشکر از مسئولین ستاد برگزاری

۵- انجام هماهنگی با کاروان ورزشی جهت بازگشت تیم ها

۶- تنظیم بولتن و ارائه گزارش نهایی به مسئولین اعزام کننده تیم و سرپرست 

منبع

مدیریت و طرز اجرای مسابقات- غلامرضا شعبانی بهار

[ جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۱۱ ] [ 18:16 ] [ علی ضیائی ]

 

تولید کنندگان برای موفق بودن در بازار باید رقابت کنند. در همین راستا بسیاری از خطوط تولید محصولات ورزشی، متاثر از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی شده است. در این مسیر ساختار نیروی انسانی در سازمان ها از حالت هرمی به سوی یک ساختار سازمانی مسطح و غیر متمرکز گرایش پیدا کرده است. مدیران بیشتر از فرمان دادن، مهارت های لازم را شناسایی کرده، و منابع لازم را برای کارگران تامین می کنند. تیم های کاری در قالب تیم متحد تولید هستند که افراد درون ان با رهبری یک فرد کار می کنند و ممکن ات در آینده عضو تیم دیگری شوند. کارگران کارخانه تولیدی، فرایند تولید را مدیریت می کنند و کارامد ترین راه را برای انجام کارها انتخاب می کنند. امروزه کارکنان و کارگران نسبت به گذشته ماهرتر شده اند. تقریبا دو سوم کارهای نیروی انسانی که در سال های آینده مطرح خواهد شد، نیازمند آموزش بالای متوسط بوده و همگی از فناوری اطلاعات بهره خواهند برد. در حقیقت با به کار گیری فناوری اطلاعات در کارخانه ها و شرکت ها هزینه ها کاهش می یابد و ارتباط ها اثر بخش تر شده و شرکت ها  را قادر می سازد تا تولید و موجودی خود را کنترل کنند و بسیاری از کارها اتوماسیون و خودکار شود. اتوماسیوت یا خودکار سازی، به کار بردن هرگونه ابزار یا وسایلی را گویند که سبب تسریع زمان حرکت در فرایند تولید شود.

منبع

ارتباطات عمومی در ورزش- دکتر حمید قاسمی، دکتر سارا کشگر، دکتر محمد اسماعیلی

[ جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۱۱ ] [ 13:49 ] [ علی ضیائی ]
[ یکشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۰۶ ] [ 22:32 ] [ علی ضیائی ]
[ پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ ] [ 23:25 ] [ علی ضیائی ]

 

 

 

 

امروزه روابط عمومی در هر سازمانی من جمله سازمان های ورزشی از اهمیت خاصی به لحاظ قدرتش در جلب و حفظ و نگهداری مخاطبان و نیز بهبود روند انجام امور در بین خود کارکنان ایفا می کند. کسانی که مسئولیتی در این زمینه دارند بایستی از توانایی های ویژه ای برخوردار باشند. این مهارت ها عبارتند از: توانایی تحقیق، تخصص برنامه ریزی، مهارت نوشتن و توانایی حل مشکل.

مهارت نوشتن. توانایی روی کاغذ آوردن اطلاعات و ایده ها به نحوی روشن و جامع، اساسی و ضروری است. دستور زبان و املای خوب برای این مهارت ضروری است.

تونایی تحقیق. باید از کلی گویی پرهیز کرد و به دنبال ریشه ها و علل بود. یک فرد باید آنقدر صبور باشد و توانایی داشته باشد، تا بتواند از منابع مختلف، اطلاعات جمع آوری کند و بتواند با طراحی و اجرای نظرسنجی ها، تحقیقاتی واقعی انجام دهد.

تخصص برنامه ریزی. یک برنامه روابط عمومی دربرگیرنده چند ابزار و فعالیت روابط عمومی است که باید با دقت برنامه ریزی و هماهنگ بشوند. یک فرد باید برنامه ریز خوبی باشد تا مطمئن شود که مطالب و اطلاعات به شکلی مناسب و به موقع منتشر می شوند، رویدادها بدون مشکل برگزار و بودجه ها رعایت می شوند.

توانایی حل مشکل. ایده های خلاق و نگرش ها و روش های تازه برای حل مشکلات پیچیده، برای متمایز کردن یک برنامه روابط عمومی، ضروری و به یادماندنی اند. افزایش حقوق و ارتقای شغلی نصیب آن دسته از کارکنانی می شود که، توانایی خود را در حل خلاقانه مشکلات به مدیران ارشد سازمان نشان می دهند.

 

منبع:

روابط عمومی نقش، فرایند و استراتژی.

دنیس ال. ویلکاکس، گانت تی. کمرون، فلیپ اچ. آولت، ورن کی.ایجی.

ترجمه دکتر سید محمد اعرابی و داوود ایزدی.

 

[ چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۸/۲۵ ] [ 23:42 ] [ علی ضیائی ]
[ یکشنبه ۱۳۹۰/۰۸/۱۵ ] [ 23:36 ] [ علی ضیائی ]
[ سه شنبه ۱۳۹۰/۰۸/۱۰ ] [ 23:56 ] [ علی ضیائی ]
   ........   مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ

امکانات وب
تربیت بدنی دانشگاه تربیت معلم تهران "

امارگیر حرفه ای سایت

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
PageRank